Вартість послуги – від 6500 грн.
Реєстрація об’єднання підприємств в Києві та Київській області.
Об’єднання підприємств являється юридичною особою, до складу якої увійшли два або більше суб’єктів господарювання задля спільної економічної, наукової та іншої діяльності. Законодавством України передбачено різні форми, в яких об’єднання може функціонувати. Це дозволяє підприємствам обрати найбільш оптимальний варіант їх дій – поєднувати свої матеріальні ресурси, кооперувати свою діяльність в рамках певних функцій чи передавати управлінські функції об’єднанню і так далі.
Колектив ЮК “ЛЕКС-ТАЙМ” допоможе обрати максимально прийнятний для вас різновид об’єднання, підготувати усі необхідні документи та провести реєстраційні дії швидко та за мінімальної вашої участі.
Документи для реєстрації об’єднання підприємств в Києві та Київській області.
Необхідний для реєстрації пакет документів залежить від виду об’єднання, яке планується зареєструвати.
Законодавством передбачена наступна класифікація об’єднань підприємств:
- В залежності від порядку створення.
1.1. Господарське об’єднання створене підприємствами на добровільній основі. В даному випадку підприємства-засновники об’єднання повинні затвердити установчий договір, а в деяких випадках і статут об’єднання.
1.2. Державне (комунальне) об’єднання створене державними (комунальними) підприємствами за ініціативою компетентних владних органів. В цьому випадку державний орган, який ініціює створення об’єднання, приймає відповідне рішення та затверджує його статут.
2. В залежності від організаційно – правової форми.
2.1. Консорціум – об’єднання, що створюється на тимчасовій основі для досягнення конкретної спільної мети (після чого його діяльність припиняється). Створення консорціуму передбачає обов’язкове затвердження статуту.
2.2. Корпорація – об’єднання, що передбачає передання йому певних повноважень щодо управління підприємствами – засновниками. Тобто фактично корпорація не виконує виробничу функцію, а лише управлінську.
2.3. Концерн – об’єднання, що діє на основі статуту, до складу якого входить одне чи декілька підприємств, від яких фінансово залежать усі інші учасники. Крім того, концерн передбачає централізацію деяких управлінських та представницьких функцій, а також відсутність можливості входити до двох концернів одночасно.
2.4. Асоціація – об’єднання, що функціонує на основі договору, та передбачає централізоване поєднання визначених управлінських чи виробничих функцій. Реєстрація асоціації приваблива тим, що виключається втручання асоціації в підприємницьку діяльність її засновників.
Порядок реєстрації об’єднання підприємств в Києві та Київській області.
Об’єднання підприємств, оскільки вони є юридичними особами, підлягають державній реєстрації в загальному порядку. Більш детально з процедурою реєстрації юридичних осіб ви можете ознайомитись на нашому сайті.
В даній статі наведемо лише перелік певних особливостей, які потрібно враховувати при реєстрації об’єднання підприємств:
-
до загального переліку документів для реєстрації господарського об’єднання, додається установчий договір, затверджений підприємствами-засновниками;
-
рішення про створення господарського об’єднання приймається підприємствами-засновниками та затверджується ними. Рішення про створення державного (комунального) об’єднання приймає уповноважений владний орган, який також затверджує статут;
-
обов’язковою умовою є погодження установчого договору (рішення про створення) та статуту з Антимонопольним комітетом України.
Юристи ЮК “ЛЕКС-ТАЙМ” оперативно забезпечать проходження всіх необхідних реєстраційних дій, включаючи надання наступних послуг:
-
розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;
-
здійснення державної реєстрації юридичної особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, а також взяття її на облік у необхідних органах та фондах;
-
отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;
-
погодження установчих документів з Антимонопольним комітетом України;
-
супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;
-
повна консультація з приводу подальшої діяльності організації.
Законодавство, що регулює діяльність:
Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV;
ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” від 15.05.2003 № 755-IV.