Вартість послуги – від 6 000 грн.

Особи, з певними обмеженими можливостями у зв’язку із інвалідністю, відносяться до соціально незахищеної категорії громадян та потребують допомоги у представленні та захисті їх прав та інтересів. Для даної мети створюються організації інвалідів, які функціонують у формі громадських об’єднань відповідно до ЗУ “Про громадські об’єднання”.

Документи для реєстрації

Створення організації інвалідів здійснюється за процедурою передбаченою для громадських об’єднань.

Організація інвалідів може створюватися як із статусом юридичної особи, так і без нього. В залежності від обраного варіанту, список необхідних для реєстрації документів відрізнятиметься. В будь-якому випадку, обов’язковими є заява встановленого зразка та протокол, що містить рішення про створення об’єднання та основну інформацію щодо нього.

З детальним переліком необхідних документів та дій для реєстрації, в залежності від обраної організаційно-правової форми, ви можете ознайомитись у нашій статті про реєстрацію громадських об’єднань.
Акцентуємо вашу увагу на тому, що до документів, які подаються для реєстрації, законодавством встановлено чіткі вимоги, недотримання яких тягне за собою відмову у реєстрації та необхідність внесення корективів.

Порядок реєстрації організації інвалідів

Звернутися із належно оформленим пакетом документів до місцевого органу реєстраційної служби управління юстиції необхідно у строк до 60 календарних днів з дати проведення зборів, на яких було вирішено створити об’єднання. У випадку недотримання даної вимоги, об’єднання буде вважатися не створеним та не матиме права здійснювати свою діяльність.

Звертаємо вашу увагу на те, що новим законодавством громадським об’єднанням надано право вказувати у своїй назві всеукраїнський статус об’єднання, який буде підтверджуватись в подальшому щороку. Для підтвердження всеукраїнського статусу об’єднання інвалідів повинно відкрити власні філії у більшості адміністративно-територіальних одиниць країни.

Крім того, об’єднання інвалідів може набути статусу неприбуткової організації та користуватися певними податковими пільгами.
Для того аби всі необхідні реєстраційні дії було пройдено юристи нашої компанії, вам потрібно надати:

  1. найменування об’єднання та види діяльності;

  2. копії паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів засновників (учасників);

  3. доручення на ім’я нашого спеціаліста.

Юристи нашої компанії оперативно забезпечать проходження процедури реєстрації, включаючи надання наступних послуг:

  • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;

  • здійснення державної реєстрації об’єднання інвалідів та взяття його на облік у необхідних органах та фондах;

  • отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;

  • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;

  • повна консультація з приводу подальшої діяльності об’єднання.

Законодавство:

ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” від 15.05.2003 № 755-IV;

ЗУ “Про громадські об’єднання” від 22.03.2012 № 4572-VI.