Відповідно до законодавства України, перед тим як одержати свідоцтво про право власності на нерухоме майно необхідно пройти через процедуру обов’язкової державної реєстрації. І тільки після оформлення права власності на будинок можна почати розпоряджатися майном по своєму бажанню без будь-яких обмежень, якщо такі обмеження прямо не зазначені в законі.
Оформлення права власності на новобудову окрім процедури державної реєстрації включає в себе ще й видачу свідоцтва.
Як оформити свідоцтво про право власності
Державна реєстрація права власності на житловий будинок проводиться за заявою підрядника, на додаток до якої прикладаються:
-
документ, який підтверджує, що заявник має право будувати задуманий об’єкт на цій земельній ділянці;
-
документ, у якому говориться, що об’єкт був зданий в експлуатацію;
-
технічний паспорт об’єкта;
-
документ, про присвоєння поштової адреси;
Державний реєстратор, одержавши заяву й документи, приступає до їхньої перевірки. Якщо до пакету документів та інформації, яка міститься в ньому, у реєстратора немає претензій, він проводить реєстрацію. Для новоспоруджених об’єктів реєстрація включає в себе відкриття нового розділу в Державному реєстрі, куди вноситься відповідна інформація. Потім з реєстру робиться витяг і разом зі Свідоцтвом віддається заявникові. Одержавши на руки Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, заявник стає повноправним власником побудованої нерухомості і на цьому будівництво вважається завершеним.
“ЛЕКС-ТАЙМ” допоможе вам зібрати повний пакет документів, необхідних для реєстрації права власності будинок, а також візьме на себе подачу цих документів у відповідні органи й контроль над процедурою, у результаті чого ви без втрати власного часу отримаєте на руки свідоцтво про право власності на нерухоме майно.