Вартість послуги – від 3000 грн.

Як отримати статус неприбуткової організації в місті Київ та Київській області?

Неприбутковими організаціями (НПО) є юридичні особи, котрі функціонують не заради отримання прибутку, а заради досягнення певних соціальних результатів. Діяльність НПО може бути пов’язана, наприклад, із благодійністю, меценатством, представництвом та захистом інтересів певних груп населення і т.д.

Отримання статусу неприбуткової організації відбувається у територіальному органі ДПС нижчого рівня. Для цього необхідно подати відповідному органу ДПС (в залежності від місця реєстрації юридичної особи) заяву (форма 1-РН) та копії установчих документів.

Уповноважений орган розглядає подані документи, присвоює організації певну ознаку неприбутковості та, у разі прийняття позитивного рішення, вносить дані НПО до Реєстру неприбуткових установ та організацій.


Ознакою неприбутковості є номер, який присвоюється організації та відносить її до певної категорії НПО, в залежності від сфери її діяльності. Наприклад, політичним партіям присвоюється ознака неприбутковості (0008), профспілкам та їх об’єднанням – (0016).

Крім того, варто пам’ятати, що у випадку внесення змін до даних, котрі містяться у Реєстрі, НПО зобов’язана повідомити про це податковий орган протягом 10 днів, з моменту виникнення вказаних змін, для внесення до Реєстру відповідного корегування.

Юристи ЮК “ЛЕКС-ТАЙМ” оперативно забезпечать проходження всіх необхідних реєстраційних дій, включаючи надання наступних послуг:

  • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;

  • здійснення державної реєстрації юридичної особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, а також взяття її на облік у необхідних органах та фондах;

  • отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;

  • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;

  • внесення змін до даних, що містяться у Реєстрі неприбуткових установ та організацій;

  • повна консультація з приводу подальшої діяльності організації.

Законодавство, що регулює питання:

Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI;

Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру” від 13 липня 2016 р. № 440.