Сама по собі процедура присвоєння поштової адреси у Києві та Київській області поки не має чіткого правового регламенту й у багатьох дрібних деталях залежить від місцевого органа, наділеного правом присвоєння поштової адреси об’єкту нерухомості, яким є управління містобудування й архітектури. Такий недолік з боку законодавця дає основу для деяких бюрократичних процесів, спрямованих на затягування часу виконання всіх процедурних моментів.
До об’єктів, яким може бути привласнена поштова адреса, відносяться:
-
житлові багатоквартирні будинки;
-
індивідуальні житлові будинки;
-
жилим будинкам садового типу;
-
індивідуальні дачні та садові будинки;
-
виробничі будинки;
-
гаражі й паркінги;
-
земельні ділянки, на які вже затверджена містобудівна документація.
Порядок присвоєння поштової адреси у Києві та Київській області.
Крок 1.
Подати документи до відповідного Центру надання адміністративних послуг у Києві чи Київській області.
Крок 2.
Розгляд документів в ЦНАП протягом 30 робочих днів.
Крок 3.
Отримати копію розпорядження про присвоєння поштової адреси.
На період будівництва об’єкту може бути присвоєна тимчасова або попередня адреса. Для цього власник ділянки (або користувач земельною ділянкою на інших підставах) подає в територіальний орган заяву і додає до неї наступні документи:
-
документ, який підтверджує особистість заявника, якщо їм є фізична особа, або копію свідоцтва про державну реєстрацію для юридичної особи;
-
документ, що підтверджує права на конкретну земельну ділянку;
-
проектну документацію на об’єкт будівництва, яка вже була затверджена;
-
довідку про сплату пайової участі при необхідності
-
копія технічного паспорту об’єкта нерухомості;
-
копія виконавчого (контрольно – геодезичного) знімання, зареєстрованого в містобудівному кадастрі.
Якщо поштову адресу необхідно привласнити вже побудованому будинку, до цих документів подається акт про введення в експлуатацію. Цей документ також є приводом для переведення попередньої адреси в розряд поштової по закінченні будівництва, що робиться шляхом затвердження остаточної адреси територіальним органом.
Причиною відмови в реєстрації поштової адреси будівництву може бути подача неповного пакету документів або вміст у них недостовірних відомостей.
Юридична компанія “ЛЕКС-ТАЙМ” допоможуть вам уникнути бюрократичних перешкод і зареєструвати поштову адресу у Києві та Київській області швидко й без зайвих проблем. Завдяки досвіду роботи в даній сфері й знанню системи зсередини, ми зможемо помітно прискорити всю процедуру й уникнути відмови в одержанні поштової адреси.